In een poging de Edese politiek te ontlopen kijk ik wel eens televisie. Afgelopen dinsdag bijvoorbeeld, lekker vroeg in de avond eventjes naar Eva Jinek kijken. Het is de zoveelste kopie van DWDD; vooral niet te diep op de inhoud ingaan, gezellig lachen en een artiest erbij die een liedje mag zingen waarvan de presentator dan zegt dat het geweldig is. Dat kijkt dus lekker weg met het bord op schoot.
En dan ineens verschijnt onze eigen burgemeester Rene Verhulst in beeld! Die heeft blijkbaar de overstap gemaakt van SBS naar de publieke omroep vanwege het Hoge Doel, het uitroeien van de wolf.
Naast hem zit een mevrouw die (van) schapen houdt en aan haar omvang te zien ook in gebakken vorm. Ze klaagt dat een wolf haar schapen heeft aangevreten. Dat is natuurlijk jammer voor haar want nu kan ze de schapen zelf niet slachten. En voor de schapen lijkt het mij ook geen pretje. De mevrouw zegt dat ze het prima vindt dat ze herten en wilde zwijnen opeten maar van haar schapen moeten ze afblijven, die wolven.
De burgemeester vertelt dat de mensen in Ede boos, angstig en onrustig zijn. Vanwege die wolf. Ik ken ze niet!
Al snel gaat het gesprek naar het gevaar voor het grootste roofdier van deze planeet, namelijk de mens. En als je luistert lijkt het wel alsof er dagelijks tientallen mensen worden aangevallen en gebeten door roedels wolven.
Onze burgemeester doet nog een duit in het zakje door te zeggen dat Edese burgers hun kindertjes niet naar het sportveld durven laten fietsen uit angst voor de wolf. De burgemeester zegt ook dat praten over de wolf in de gemeenteraad niet mogelijk is. Na het laatste wolvendebat is de hele gemeenteraad bedreigd! De hele gemeenteraad!
Hij zegt ook dat wolven regelmatig worden aangereden. Dat klopt, vooral in de buurt van de Hoge Veluwe waar de hekken van de wildoversteek door de directeur van het park zijn gesloten. Wie zat er ook al weer in de Raad van Advies van dat park? Oh ja! Als klap op de vuurpijl vertelt de burgemeester dat hij behoort tot de meest neutrale mensen in het wolvendebat. Ja, de spanning van een optreden op de nationale televisie doet iets met een mens.
Ik zou mijn kinderen ook liever niet naar de sportvelden laten fietsen. Niet vanwege die wolf maar vanwege die rotrotonde waar in een half jaar tijd meer mensen zijn aangevallen door auto’s dan wolven de laatste vijf jaar Edenaren aanvielen. Dat is namelijk 0.
Bij die rotonde zijn er in ieder geval negen ongelukken geweest. Zeven voor en twee na de aanpassingen maar waarschijnlijk zijn het er veel meer want niet altijd wordt de politie er bij gehaald en gek genoeg haalden de laatste twee ongelukken de lokale pers niet.
De hele gemeenteraad bedreigd? Dagelijks worden hele hordes fietsers bedreigd door automobilisten die op een warrige rotonde niet goed kijken omdat op al die 999 andere rotondes fietsers alleen van rechts komen.
Nee, je kinderen naar het sportveld laten fietsen is vooral gevaarlijk door een idiote rotonde. Wat jammer dat de burgemeester dat niet vertelde!